2016-11-15, PRAHA | Patrick Higgings (US)

Patrick Higgins @ PRAHA (video)

Patrick Higgins
http://www.patrickhigginsmusic.com/
Skladatel a kytarista, který nebude v Brně poprvé – kromě solového koncertu v den otevření prostoru PRAHA, zde vystoupil také se svojí kapelou ZS. Tentokrát se opět představí solo.

The New Yorker o něm říká, že je “jedním z hlavních aktuálních hybatelů newyorské avandgardy”. Zkomponoval díla pro některá zásadní americká tělesa, jeho široký záběr zahrnuje díla pro komorní orchestry, bicí cykly a smyčcové kvartety po menší soubory i sólisty. Skládá hudbu pro film, televizi i galerijní projekty. Působí jako kyratista v kapele ZS.

Jako sólista používá při vystoupeních klasickou i elektrickou kytaru a jejich digitální procesing v kompozicích překračujících hranice žánrů klasické a elektronické hudby.

Vystupoval po celém světě: Unsound Festival (Poland), Merkin Concert Hall (Ecstatic Music Fest), Issue Project Room, Roulette, The Stone, 92Y Tribeca, (le) Poisson Rouge, Tribeca Film Festival, Big Ears Festival, ICA Boston, Hopscoth Festival, Club Unit (Tokyo), Vacant Gallery (Tokyo), Donau Festival (Austria), Incubate (Netherlands), Berghain (Germany), Magazin 4 (Belgium), Sonic (France), Puxian Grand Theater (China), Art Basel, The Queens Museum NY, Paula Cooper Gallery and many more.

Support DJ set Boris Klepal

thumb[pat-6714.jpg]thumb[pat-6718.jpg]thumb[pat-6722.jpg]thumb[pat-6727.jpg]thumb[pat-6733.jpg]thumb[pat-6737.jpg]thumb[pat-6754.jpg]thumb[pat-6760.jpg]thumb[pat-6762.jpg]thumb[pat-6763.jpg]thumb[pat-6766.jpg]thumb[pat-6768.jpg]thumb[pat-6772.jpg]