2016-12-07, PRAHA | Jan Chmelarčík, Matthew Barley

JAN CHMELARČÍK / Purpurové struny – čínská citera guzheng

Jan Chmelarčík (live) @ vimeo

Přednáška sinologa, etnomuzikologa a specialisty na čínskou hudbu Jana Chmelarčíka s živými ukázkami, workshopem a improvizační zheng-session. Kromě své odborné a vědecké činnosti je Jan Chmelarčík také kytarista, zpěvák a hráč na čínské nástroje a působí rovněž v oddílu sinologické kulturní práce Kungpao China Rock Revival Band. Vyučuje čínský jazyk a hru na některé čínské nástroje. Spolupracoval mimo jiné s Mocíkem, Jiřím Stivínem, Song Feng-ÿun, Thomem Herianem, se skladateli Martinem Horáčkem, Tomášem Pálkou a s Orchestrem Berg. V současnosti se věnuje hlavně tradiční čínské hudbě v souboru Pražské S’-ču.

MATTHEW BARLEY (UK) / violoncello, improvizace

Matthew Barley (live) @ vimeo

Britský violoncellista Matthew Barley, který se stal sólistou sezony 2016/2017, je považován za jednoho z nejlepších violoncellistů své generace. Jeho aktivity zahrnují sólovou a komorní hru, improvizaci, komponování a aranžování, edukaci, nadžánrové či neotřelé komunitní projekty. Má za sebou množství spoluprací a vystoupení po celém světě – koncertoval například s BBC Philharmonic, sinfoniettami Londýnskou a Hongkongskou, Královským skotským národním orchestrem (RSNO), nizozemskými a vídeňskými rozhlasovými symfoniky, melbournskými a novozélandskými symfoniky, filharmoniemi Královskou liverpoolskou a Českou nebo s Kremeratou Baltikou. Své inspirace a energii často čerpá i ve východních kulturách. Jeho vystoupení v kulturním prostoru PRAHA je součástí večera, který předchází multimediálnímu koncertu pro violoncello, video a orchestr The Map čínského skladatele Tan Duna, který Filharmonie Brno uvede v Janáčkově divadle (8. a 9. 12. od 19.30 hod).

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; FileInfo has a deprecated constructor in /home/www/mizuki.cz/subdomains/www/wp-content/themes/mizuki/mizuki-photoalbum.php on line 25 Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; GroupInfo has a deprecated constructor in /home/www/mizuki.cz/subdomains/www/wp-content/themes/mizuki/mizuki-photoalbum.php on line 47

Jan Chmelarčík (CZ)

thumb[jc-7475.jpg]thumb[jc-7481.jpg]thumb[jc-7485.jpg]thumb[jc-7486.jpg]thumb[jc-7488.jpg]thumb[jc-7491.jpg]

Matthew Barley (UK)

thumb[mb-7495.jpg]thumb[mb-7497.jpg]thumb[mb-7499.jpg]thumb[mb-7501.jpg]thumb[mb-7509.jpg]
share on facebook | Posted in one-big-eye | 8. 12. 2016, 23.00 by mizuki