2018-04-12 | Pudní Pudy: Women Power strikes Rumiště w/ Ylang Ylang, etc.

Přátelé Rumiště a AVA kolektiv zvou na další večer průběžné série půdních koncertů Půdní Pudy. Tentokrát jsme se rozhodli zasvětit večer ženské hudební síle, která bude rozličně magická. Tematické pojítko nakonec vykrystalizovalo ve čtveřici projektů.

Ylang Ylang (CAN)
=================
V Montrealu usazená Catherine Debard patří k nejvýraznějším hlasům a nejplodnějším producentkám kanadské kazetové scény. Její introspektivní experimentální pop je nadnášen éteričností new-age a zároveň zůstává zanořen v šumivém ambientním lo-fi oparu. Snivé krajiny vytvářené za pomocí precizní práce se smyčkami svého vokálu i zvuků nejrůznějších objektů spolu s výraznými intimními texty tvoří opojnou emocionální lázeň, která přenáší tvé dávné vzpomínky z mořského dna. YlangYlang za posledních pět let stihla vydat přes dvacet kazet, a to na labelech jako ΠΑΝΘΕΟΝ, Crash Symbols, Phinery, Illuminated Paths, Hidden Temple, Jeunesse Cosmique, a dalších.

Doporučený poslech:
https://crashsymbols.bandcamp.com/track/uncertain-landscapes-2
https://ylangylang.bandcamp.com/track/descent-in-a-feminine-breakdown-2
https://pantheophania.bandcamp.com/track/all-these-connotations

Makak Akustikus
===============
Přírodní živel v podobě všestranné hudebnice Kateřiny Koutné se objevil na Rumišti takřka před třemi lety. Elektronické plochy protkané roztodivnými vokálními zvuky a podbarvené videoprojekcí představovaly košatý vnitřní dialog se stromy. V Makak Akustikus Kateřina přibrala pomoc přátel s mandolínou, houslemi, kytarami a naplno se opřela do svého čistého zpěvu a hry na cello. Vnitřní dialog se proměnil ve vyprávění příběhu s práteli u ohně v lese.

Doporučený poslech:


https://www.facebook.com/makakhudebni/

Kutya
=====
Kutya je sólový hudební projekt Markéty Lisé, ve kterém autorka citlivě propojuje elektronickou hudbu s mluveným slovem, zpěvem a náznaky choreografie. Ze všech textů, šeptaných nebo zpívaných je znát neskrývaná láska k přírodě, člověku i zvířeti a radost z všednosti.

Doporučený poslech:

Kateřina Zochová
================
Kateřina Zochová je vizuální umělkyně a hudební performerka. V instalacích i vystoupeních ráda zapojuje tuto dvojí zkušenost a výsledky jsou přesvědčivé kolážové poutě. Na Rumišti rozezní svou harfu a připojí i krabičky a zpěv.

Anna Balážová si také přichystala doprovodnou instalaci, která se bude opojně nést ve vzduchu doslova celým večerem. Pro tentokrát to nebudou rozpohybované obrazy, ale aromatické vjemy. Nechme se překvapit!

Více zde:
annabalazova.xyz

Živá produkce: 18:30 – 22:00. Začínáme tentokrát o něco dříve, přijďte proto prosím včas.

Na baru bude klasická nabídka pivo, víno, čaj, rum, bum. Dvoreček a ohýnek. Bude to hezký a snad s hvězdama nad hlavou.

thumb[pic-8894.jpg]thumb[pic-8897.jpg]thumb[pic-8899.jpg]thumb[pic-8901.jpg]thumb[pic-8902.jpg]thumb[pic-8905.jpg]thumb[pic-8907.jpg]thumb[pic-8908.jpg]thumb[pic-8912.jpg]thumb[pic-8913.jpg]thumb[pic-8915.jpg]thumb[pic-8916.jpg]thumb[pic-8918.jpg]thumb[pic-8921.jpg]thumb[pic-8923.jpg]thumb[pic-8925.jpg]thumb[pic-8927.jpg]thumb[pic-8928.jpg]thumb[pic-8930.jpg]thumb[pic-8932.jpg]thumb[pic-8934.jpg]thumb[pic-8938.jpg]
Posted in one-big-eye | 12. 4. 2018, 19.00 by mizuki
Proudly Using: AAPL