2019-10-03 | Bastl klubovna #7: Mark Charles Morgan /US & Gaute Granli /NO

Sedmá Bastl klubovna se vrací do druhého poschodí domu na Rybářské 13, kde vystoupí dva avantgardní kytaristi a výrazní solitéři na poli experimentálních kytar: Mark Charles Morgan pokračuje tam, kde skončil s newyorskými noise-rockovými pionýry Sightings (slyš: https://youtu.be/futAkVLzpZ0), a krotitele chaosu Gaute Granliho místní publikum už zná – hrál v Brně několikrát a naposledy se u nás objevil se Stevem Jansenem díky AVA kolektiv a Milady kaffee.
Slibujeme si, že nás oba pánové vezmou na bizarní extatický výlet za hranice žánrů, do táborákového kruhu, kde spolu felí Captain Beefheart, Jandek, Hair Police, Wolf Eyes a jiní.

MARK CHARLES MORGAN (US, Sightings)
Doporučený poslech: markcharlesmorgan.bandcamp.com/track/supercomplication
Live: youtu.be/DExEd0u3X6s

Původně kytarista a zpěvák newyorské skupiny Sightings, fungující mezi lety 1998 a 2013. Média jako The Wire, Village Voice nebo Pitchfork o nich často nadšeně psali jako o průzkumnících krajních zvukových možností klasické rockové trojky bicí-basa-kytara.
Vydali 10 alb na Load, Ecstatic Peace, Fusetron nebo Dais. Morgan také spolupracoval s Patem Murano (No-Neck Blues Band) na projektu Key of Shame. Jeho aktuální album je jeho sólová prvotina. Jmenuje se Department of Heraldry a vyšlo na labelu Open Mouth.
Další poslech: soundcloud.com/wcbnlms/2019-04-10-mark-morgan

GAUTE GRANLI (NO)
Doporučený poslech: unhinged.bandcamp.com/track/medisinert
Live: youtu.be/AjIEwg2vAzk

Po kapelách Freddy The Dyke a Skadne Krek se Gaute Granli posledních 5 let soustředí na sólovou tvorbu, ve které zkoumá řadu abstraktních a bizarních území. Kombinuje různé formy zpěvu, kytaru, smyčky a analogové samply, a vytváří uhrančivou no wave koláž, která čerpá nejen z post-punku nebo avantgardního jazzu. Ve svých vystoupeních kombinuje improvizaci a komponovanou hudbu. Na labelu Skussmaal vydal dvě alba: Velkommen til Forus a Ingen Potetsekk. Jeho třetím sólovým albem je výborné Animalskt (2017) na Drid Machine Records and Unhinged..
Další poslech: soundcloud.com/verletzte-kreature

thumb[pic-6178.jpg]thumb[pic-6179.jpg]thumb[pic-6180.jpg]thumb[pic-6185.jpg]thumb[pic-6190.jpg]thumb[pic-6193.jpg]
Posted in one-big-eye | 3. 10. 2019, 19.00 by mizuki
Proudly Using: AAPL