2019-12-05 | HLUK: Střed světa, Evil Medvěd, Enchanted Lands

První edice poslechového a diskuzního večera zaměřeného na současnou progresivní a experimentální elektroniku, zastoupenou domácími nezávislými labely. Těšíme se v undergroundovém prostoru A2 Stage klubu Alterna. Akci pořádá AlterEcho.

STŘED SVĚTA (BABA VANGA)

Letokruhy vzduchem převzaté. Pod komplikovanými názvy se skrývají kompozice, které neustále ohledávají hranice žánrů kořenících někde v německém raveu a IDM, experimentují s rytmikou, hledají vzdálené melodie a pronikají hluboko do aurálního vědomí. HLUK zahájí nyní v Brně usazený a zřídka naživo hrající elektronický projekt Petra Naprávníka.

Poslouchej: https://babavanga.bandcamp.com/album/st-ed-sv-ta-2

EVIL MEDVĚD (Red for Colourblind)

V Praze usazená skotská producentka Holly McGowan pochází z Glasgow, kde patřila k místnímu queer aktivistickému DJskému kolektivu VAJ.power (genderově se identifikuje jako non-binary). Od roku 2018 se věnuje elektronické hudbě, kterou tvoří pomocí modulárů, drum boxu, sampleru a živého re-samplingu. S produkcí vlastních nahrávek začala během pobytu v Brně, kam se nyní vrátí s čerstvě vydaným EP Fictionkin. Experimentální a hypnotický tanec jejího zvukového ekosystému má kořeny v britské bass music a grime scéně.

Poslouchej:
https://redforcolourblind.bandcamp.com/album/fictionkin-ep-remixes

ENCHANTED LANDS (Genot Centre)

Ambientně-noisový projekt Barbory Polcerové byl malým zjevením v současné české elektronice, když v roce 2017 vyšlo album Feed Goals. Stále fascinující nahrávka, unášející do snových krajin, je naživo ještě průraznějším důkazem o tom, že i tichá hudba, jemná jako pavučinky, může určovat vývoj progresivního hluku a vyvolávat intenzivní emoce. Zvukové asambláže jsou protkány mikroskopickými texturami, podivuhodnými scenériemi a silně evokují vizuální procházku po jiných planetách a pralesem ve fantazijním světě budoucnosti.

Poslouchej: https://genot.bandcamp.com/album/feed-goals

HLUK má také rozpoutat diskuzi a otevřít prostor pro setkání a sdílení společných i rozdílných zkušeností mezi lidmi, kteří se věnují „hudbě na okraji“, ať už to znamená poslechově náročnější směry, žánrově specifickou tvorbu, nezávislé aktivity v městem zanedbaných a chátrajících prostorech, komunitních centrech či na periferii vzdálené od kulturních středisek.

Na první hlučnou diskuzi pozvání přijali:

Wim Dehaen (Genot Centre/Praha)
Jiří Habarta (Fajfr štýl fest – Vrbno pod Pradědem, Ghost of you/Brno)
Libor Staněk a Martin Kalenský (jihočeská nezávislá scéna)
Zdeněk Konečný (MENU/Hradec Králové a Pardubice)

Diskuze od 18:00 (vstup jen na tuto část zdarma)
Live sety od 20:00 (vstup na celý večer 100,-)

HLUK finančně podpořila Nadace Život umělce. Děkujeme.

/// Martin Kalenský (Svetadil) a Libor Staněk (Živá vila, Frantoly) ///

Světadíl je komunitou, která se snaží zlepšovat podmínky pro skateboarding a nezávislou kulturu v Českých Budějovicích a blízkém okolí. Kromě veřejných míst využívají již třetím rokem svůj prostor zvaný Světadílna. Ten často slouží i jako zázemí pro ostatní nezávislé produkční jednotky, např: NAAB, Low budget booking nebo kolektiv Živá Vila, který zde pořádá koncerty. Spolek, jenž původně vznikl za účelem ochrany budovy Kralovy vily v Prachaticích, se postupně přetavil v produkční jednotku pečující o lokální DIY scénu. Své akce organizují ve veřejném prostoru, lokálních klubech, nebo Hostinci u Parádů ve Frantolech, který je takovou oázou pro nezávislou kulturu na jihu Čech.

/// Jiří Habarta (Ghost of You, Čau Česko /// fajfr štýl fest – Vrbno pod Pradědem) ///

Guru brněnské kytarové scény, co hraje i na synťáky. Populární učitel zeměpisu a biologie, známý z kapel Ghost of you a nově i Čau Česko kromě všemožných hudebních spoluprací také patří k pořadatelskému týmu DIY festivalu Fajfr štýl v budově bývalé sklárny ve Vrbně pod Pradědem. Je či není náhoda, že i tady se hudební setkání propojuje s místní skateboardingovou základnou?

Čti: https://alterecho.muzikus.cz/zive/reporty/tajemstvi-vrbenskeho-skla.html

/// Wim Dehaen (Genot Centre) ///

Belgický chemik, ale také hudebník a producent žijící v Praze, který spolu s Ondřejem Lasákem založil pražský kazetový label a platformu Genot Centre. Jejich doménou je ambient, noise a hledání nových zvuků. Ve spolupráci s Jardou Petříkem a Radiem Wave uspořádali dvacetidílnou sérii celonočních koncertů Silent_Night, na níž představili celou řadu výrazných osobností světové i domácí ambientní a progresivní elektronické hudby. Občas tento koncept pronikl i do letní noci pod širým nebem (Velodrone v trebešínském cyklistickém okruhu, Luční přespávačka u sauny a osvěžovny NUUK v Hradci Králové), tradiční Silent_Night v pražském divadle PONEC však s dvacátou edicí končí.

Čti: https://alterecho.muzikus.cz/altersfera/rozhovory/ondrej-lasak-snazim-se-aby-neslo-o-bezne-koncerty.html

/// Zdeněk Konečný (MENU) ///

Další učitel do party, ale jinak především hudební dramaturg a zakladatel platformy MENU, která je festivalem, labelem a uměleckým kolektivem. Vznikla v roce 2006 v Hradci Králové a zaměřovala se především na současnou elektronickou hudbu a VJing. Později se aktivity rozrostly o MENU Lab, hudební a vizuální laboratoř, jež hostila řadu zajímavých koncertů a workshopů. A poslední dva ročníky MENU také navázaly spolupráci s pardubickým sdružením Offcity a dvoudenní festival se konal v Automatických mlýnech, architektonickém skvostu Josefa Gočára.

Čti: https://alterecho.muzikus.cz/zive/reporty/periferni-rezonance-ve-winternitzovych-mlynech.html

thumb[pic-9596.jpg]thumb[pic-9597.jpg]thumb[pic-9601.jpg]thumb[pic-9603.jpg]thumb[pic-9604.jpg]thumb[pic-9607.jpg]thumb[pic-9608.jpg]thumb[pic-9609.jpg]thumb[pic-9613.jpg]thumb[pic-9616.jpg]thumb[pic-9617.jpg]thumb[pic-9618.jpg]thumb[pic-9620.jpg]thumb[pic-9625.jpg]thumb[pic-9628.jpg]thumb[pic-9632.jpg]thumb[pic-9649.jpg]thumb[pic-9655.jpg]thumb[pic-9659.jpg]thumb[pic-9663.jpg]thumb[pic-9666.jpg]thumb[pic-9667.jpg]thumb[pic-9672.jpg]thumb[pic-9683.jpg]thumb[pic-9685.jpg]thumb[pic-9692.jpg]thumb[pic-9693.jpg]thumb[pic-9700.jpg]thumb[pic-9703.jpg]thumb[pic-9707.jpg]thumb[pic-9716.jpg]thumb[pic-9722.jpg]thumb[pic-9725.jpg]thumb[pic-9732.jpg]thumb[pic-9735.jpg]thumb[pic-9736.jpg]
Posted in one-big-eye | 5. 12. 2019, 20.00 by mizuki
Proudly Using: AAPL